Články

MMS u T-mobile

Datum vydání: 22. 3. 2024

Základy práce s SMS a MMS najdeme např. v článku: Co budete potřebovat k poslání první zprávy. Příjem či odesílání MMS je třeba v mobilu povolit. Například na iPhone jde o volbu: Nastavení → Zprávy → MMS zprávy. Je třeba mít tuto volbu zapnutu. Když MMS nejsou zapnuté nebo je váš telefon nepodporuje a někdo vám MMS zprávu pošle, tak by vám správně měla přijít SMS zpráva s odkazem pro vyzvednutí MMS na internetu. Bohužel mám zde špatnou zkušenost s tím, že mi žádná zpráva od T-mobile nechodila :( a já vůbec nevěděla, že mi někdo MMS zprávu poslal.

Apple iPhone – zálohování dat a iCloud

Datum vydání: 12. 4. 2022

Zálohování na iCloudu

Data v mobilu Apple iPhone si obvykle zazálohujeme na iCloud (www.icloud.com). Zálohování iPhone na iCloud probíhá obvykle automaticky v noci jednou denně, když je mobil připojený k napájení. Mobil musí být při zálohování připojen na WiFi a musí být v mobilu zálohování povoleno. Zálohu lze pak použít na obnovení zařízení ze zálohy.

Apple iPhone – import a export kontaktů

Datum vydání: 11. 4. 2022

Import kontaktů

Import kontaktů z jiného mobilu lze zajistit přímo při instalaci mobilu. Pokud této možnosti nevyužijeme, lze import udělat i dodatečně přes webové rozhraní iCloud.com volbu: Nastavení (ikonka ozubeného kolečka) / Importovat soubor vCard… Jde o nahrání souboru s příponou VCF. Do tohoto formátu umí kontakty vyexportovat např. Android.

Export kontaktů

Kontakty lze vyexportovat z iCloudu do formátu VCF (formát vizitek) přes volbu: Nastavení (ikonka ozubeného kolečka) / Vybrat vše / Exportovat soubor vCard. Někdy není úplně jednoduché tuto volbu zpřístupnit na kliknutí, ale po troše trpělivosti se to obvykle povede.

Apple iPhone 13, 12, 11, SE, 8, 7…

Aktualizováno: 10. 7. 2024, datum vydání: 11. 4. 2022

Apple nabízí různé modely svých mobilů iPhone. Nejnovějším modelem v současné době je Apple iPhone 13 s operačním systémem iOS 15. Nicméně pokud máme hlouběji do kapsy, můžeme volit např. Apple iPhone SE 2020 s iOS 13 (po aktualizaci iOS 15). I tak je Apple dosti drahý, ale uživatelé si zde platí za funkční OS, za vyšší bezpečnost a další výhody.

Uživatelská příručka pro Apple iPhone

Zde jsou jen ve stručnosti odkazy na příručky:

Huawei P10 Lite – obnova továrního nastavení

Datum vydání: 9. 12. 2021

Obnovit tovární nastavení mobilu Huawei P10 Lite jde softwarově přes nastavení mobilu nebo hardwarově přes tlačítka.

Obnovení přes volby operačního systému

Softwarové obnovení továrního nastavení lze udělat dle návodu Uživatelský návod - Huawei P10 lite[ 17M ] viz Obnovení továrních nastavení popsané na stránce 133. V aktualizovaném systému EMUI 8.0.0 jde již o malinko jiné volby: Nastavení / Systém / Obnovení / Obnovení továrních dat / RESETOVAT TELEFON. Nicméně tato softwarová obnova vyžaduje přihlášení uživatele do systému mobilu.

Barevné linky u T-Mobile

Datum vydání: 31. 1. 2021

Základní informaci k barevným linkám najdeme v letáku Českého telekomunikačního úřadu: barevné a tísňové linky. Jedná se o linky se speciálním určením či za speciální ceny, případně je volání na ně zcela zdarma. Označení linek barvami je zcela záležitostí poskytovatelů služeb, oficiálně nikde nejsou barvy v zákonu nadefinovány. Základní informace ohledně telefonních čísel a jejich rozsahů stanovuje vyhláška č. 117/2007 Sb.

Základní rozdělení barevných čísel má T-Mobile na stránce Vyberte si z variant barevných čísel, která je však napsána z pohledu organizace, která by si chtěla takovéto číslo pořídit. Bližší informace najdeme přímo v ceníku tarifů a služeb T-Mobile, kde najdeme např. u tarifu Můj tarif / Můj svobodný tarif na straně 3 informaci malým písmem:

„** Volné jednotky z tarifu se nevztahují na zpoplatněné barevné linky či informační linky. Více informací v sekci Doplňkové služby tohoto Ceníku.“

Změna operátora je nyní snazší

Datum vydání: 27. 11. 2020

Líbí se vám více mobilní tarify konkurence? Přejděte k jinému operátorovi. Změna operátora včetně přenesení telefonního čísla je nyní otázkou pár dnů a obvykle je zcela zdarma a to i v případě smluv na dobu určitou. Od 1. dubna 2020 se totiž zákonem č. 311/2019 Sb. změnil zákon o elektronických komunikacích č. 127/2005 Sb. Spotřebitele se týkají hlavně tyto paragrafy: § 2, § 34, § 55 (3), § 63 a § 66. Než se však rozhodnete pro změnu, je vhodné kontaktovat stávajícího operátora, zda by vám nenabídl podobné podmínky, lepší tarif, slevy apod.

Jak připojit mobil Huawei P10 Lite k WiFi

Datum vydání: 26. 11. 2020

Máme-li doma či v kanceláři pevný neomezený internet s WiFi, je zbytečné si plýtvat mobilní data na mobilu přes datový tarif mobilu. V tomto případě je výhodné připojit mobil na WiFi a jet přes tuto WiFi. Nebude pak docházet k čerpání dat v mobilu a můžeme brouzdat bez jakéhokoli omezení.

Jak připojit notebook k internetu přes mobil Huawei P10 Lite

Datum vydání: 24. 11. 2020

V případě, že je člověk doma, je obvykle nejlepší volbou využívání pevného připojení k internetu, které bývá levné a mnohdy datově neomezené. V momentě, kdy vycestujeme z domova pryč a chceme být připojeni k internetu mobilně, můžeme se připojit k internetu přes mobil, nebo například přes datovou SIM kartu. Datová SIM karta se musí platit zvlášť a připojení k počítači či notebooku probíhá přes WiFi modem. Také v případě výpadku pevného internetového spojení se hodí druhé záložní připojení k internetu.

Rozlišení monitorů a mobilů

Datum vydání: 29. 4. 2020

Nejpoužívanější rozlišení displejů 360 × 640

Dle statistik statcounter za období březen 2019 až březen 2020 jsou nejpoužívanějším rozlišením displejů (monitorů – dekstopů, mobilů i tabletů) rozlišení 360 × 640, 1366 × 768 a 1920 × 1080. Všechna rozlišení zachovávají poměr 16 : 9 (resp. 9 : 16).

Připojení PC k internetu přes telefon GT-S5830

Aktualizováno: 24. 11. 2020, datum vydání: 6. 9. 2015

Mobilní internet

Pokud se zeptáte společnosti T-mobile na připojení počítače k internetu, nabídne Vám ochotně obvykle mobilní internet. Uvedené tarify byly platné k roku 2015. Za tento internet ale platíte extra kolem 200 Kč za 1 500 MB dat, pokud máte hlasový tarif. Dostanete USB modem (vypadá podobně jako flashka), který obsahuje SIM kartu. USB modem zastrčíte do portu USB u notebooku či PC a pomocí speciálního software se připojíte na internet. Je to pohodlné a snadné. Nikoli však zcela levné.

Zamítnutá reklamace mobilu – Alza.cz

Aktualizováno: 11. 9. 2020, datum vydání: 6. 11. 2012

Má osobní zkušenost a výsledek reklamace

Dne 2.10.2012 jsem reklamovala v Alze svůj mobil Samsung, který jsem nakoupila 6.5.2012, tedy méně jak před 6 měsíci. Mobil byl koupený na IČ (fyzická osoba – podnikatel). 28 dnů jsem musela čekat na vyřízení reklamace.

Další články