Články

Jak přidat avatar do WordPressu

Aktualizováno: 26. 11. 2020, datum vydání: 18. 2. 2016

V administraci WordPressu je v profilu uživatelů znázorněna ikonka pro profilový obrázek autora. U ní stojí text: „You can change your profile picture on Gravatar.“ Při kliknutí na odkaz se otevře stránka Gravataru, kde si můžete zřídit účet. Účet je provázaný s wordpress.com. Vytvoříte si účet a nahrajete obrázek. Následně je zapotřebí nastavit ve WordPressu stejný nickname a email. Účty se následně automaticky provážou a v administraci i na webu se automaticky objeví obrázek z účtu Gravataru.

Wordpress – úprava šablony

Aktualizováno: 4. 12. 2020, datum vydání: 5. 2. 2016

Šablony neboli Themes

Jak upravit šablonu najdete pěkně v tutoriálech na lynda.com (např. WordPress: Building Child Themes). Lynda.com je nicméně placený server. Základní obsluha Wordpressu je také popsána v jejich tutoriálu WordPress Essential Training.

V nabídce Wordpressu jsou mraky šablon. Stačí si vybrat a nainstalovat tu, která se vám bude zamlouvat. Osobně bych vybírala ty poslední dodávané s Wordpressem a ty si upravila, protože je zde větší předpoklad, že budou fungovat správně. Pro pokročilejší úpravy šablon je základním principem ponechat původní šablonu nezměněnou, aby byla možná její aktualizace a změny dělat v tzv. child theme z ní odvozené. Nejde o kopii šablony, do child šablony se dají jen změny. Wordpress následně pracuje s child theme automaticky a aplikuje změny a dá výsledek dohromady.

Wordpress – maximální velikost nahrávaného souboru

Aktualizováno: 5. 10. 2020, datum vydání: 1. 1. 2016

Wordpress má omezení na velikost nahrávaného souboru. U obrázků to většinou nebývá problém, ale pokud chceme nahrát video, tak se můžeme dostat do problémů.

Navýšení limitu nahrávaného souboru

Navýšit velikost nahrávaného souboru můžeme učinit pomocí úpravy php skriptů. Zde jsou návody:

Wordpress – oříznutí náhledového obrázku

Aktualizováno: 1. 10. 2020, datum vydání: 13. 12. 2015

Wordpress zobrazuje náhledové obrázky ve formátu čtverce. Bohužel u fotek obdélníkového charakteru někdy dojde k nevhodnému umístění čtverce. Například může u postavy dojít k useknutí hlavy apod. Náhledový obrázek a jeho pozici lze upravit. Nastavení však není příliš intuitivní a můžete strávit pěknou dobu nad tím, než na úpravu přijdete.

Další články