MMS u T-mobile

Datum vydání: 22. 3. 2024

Základy práce s SMS a MMS najdeme např. v článku: Co budete potřebovat k poslání první zprávy. Příjem či odesílání MMS je třeba v mobilu povolit. Například na iPhone jde o volbu: Nastavení → Zprávy → MMS zprávy. Je třeba mít tuto volbu zapnutu. Když MMS nejsou zapnuté nebo je váš telefon nepodporuje a někdo vám MMS zprávu pošle, tak by vám správně měla přijít SMS zpráva s odkazem pro vyzvednutí MMS na internetu. Bohužel mám zde špatnou zkušenost s tím, že mi žádná zpráva od T-mobile nechodila :( a já vůbec nevěděla, že mi někdo MMS zprávu poslal.

MMS jsem měla vyplé, protože odchozí MMS jsou dle tarifu T-mobile zpoplatněny, ačkoli máte třeba neomezený paušál. A dlouhé SMS se rády automaticky předělávají na MMS, pokud máte MMS zapnuté a nelze tomu přímo zabránit, alespoň mně to nešlo. Příchozí MMS jsou zdarma. V mobilu iPhone není přímo volba, že byste mohli odchozí MMS zakázat a příchozí MMS povolit. Když mi MMS nedorazila ani mi nepřišla zpráva, že bych nějakou MMS měla obdržet, tak jsem zavolala na T-mobile.

V T-mobile mi operátor ručně nastavil, že odchozí (placené) MMS mám blokovány, ale příchozí MMS povoleny. Při této volbě musí být v mobilu MMS povoleny. Takže řešení je, ale T-mobile ho přímo nenabízí, ale umí ho zařídit na vyžádání. Lze mít příchozí MMS povoleny (ty zdarma) a odchozí MMS zakázány (ty placené). Operátor to umí zařídit! Nevím však o tom, že by se tato volba mohla nastavit nějak automaticky ručně uživatelem přes konfigurátor. Ruční nastavení buď zapíná všechny MMS, nebo je všechny zakazuje. Nemůžete si vybrat.

Jinak pro zprávy odeslané jako SMS lze si vyžádat doručenku. Dle T-mobile by to mělo jít i pro MMS. U SMS stačí vložit na začátek zprávy kód *STAV#, který vám zajistí, že vám příjde SMS o doručení. Můžete si to ozkoušet jednoduše přímo sami na svém telefonním čísle, tj. poslat SMS sami sobě :). iPhone též má v nastavení volbu: Nastavení → Zprávy → Potvrzení o přečtení, ale mně tato volba u SMS nic nedělá. Je možné, že kdyby SMS byla nedoručena, že se zobrazí nedoručeno

Další články