Apple iPhone – import a export kontaktů

Datum vydání: 11. 4. 2022

Import kontaktů

Import kontaktů z jiného mobilu lze zajistit přímo při instalaci mobilu. Pokud této možnosti nevyužijeme, lze import udělat i dodatečně přes webové rozhraní iCloud.com volbu: Nastavení (ikonka ozubeného kolečka) / Importovat soubor vCard… Jde o nahrání souboru s příponou VCF. Do tohoto formátu umí kontakty vyexportovat např. Android.

Export kontaktů

Kontakty lze vyexportovat z iCloudu do formátu VCF (formát vizitek) přes volbu: Nastavení (ikonka ozubeného kolečka) / Vybrat vše / Exportovat soubor vCard. Někdy není úplně jednoduché tuto volbu zpřístupnit na kliknutí, ale po troše trpělivosti se to obvykle povede.

Převod formátu vCard VCF na CSV

Se souborem vizitek vCard ve formátu VCF může být trochu potíž. Ne všechny telefony a aplikace s tímto formátem umí pracovat. Univerzálnějším formátem je formát CSV.

Kontakty z formátu VCF do CSV doporučuji převést přes kontakty Googlu. Kontakty Googlu umí pravocat jak s CSV, tak s vCard (VCF) přes volbu Importovat či Exportovat přímo po přihlášení na Google v kontaktech. Převod do kontaktů Googlu by měl být též možný přimo z iPhone telefonu.

Kontakty si můžeme v Googlu též jednoduše vytisknout či uložit do pdf při tisku volbou: Print / Save to PDF. Kontakty účtu Google se synchronizují se zařízeními Android. Převodu z formátu vCard (VCF) do CSV dosáhneme jednoduše v kontaktech Googlu tím, že dáme import kontaktů ve formátu VCF, a pak je následně vyexportujeme do CSV též v kontaktech Googlu.

Soubor CSV lze načíst v Excelu či v LibreOffice jako tabulku s možností libovolné editace. Kontakty v tomto formátu CSV můžeme případně importovat do mobilu s Androidem.

Na webu lze nalézt VCF to CSV převodníky (VCF to CSV Converter) ať už online či jako programy, ale proč si instalovat cizí program či dávat někomu data, když to samé zvládne Google, který stejně už ví o vás téměř vše.

Blokace kontaktů

Obtěžuje vás někdo svými neúnavnými hovory či SMS? iPhone umožňuje blokaci nežádoucích hovorů. Podobným způsobem lze zablokovat i SMS zprávy či zabránit zvukové signalizaci přijetí zprávy přes volbu Skrýt upozornění.

Další články