Netflix na stařičkém PC s Ubuntu 14.04.5 LTS

Aktualizováno: 11. 12. 2020, datum vydání: 14. 9. 2018

Mám stařičký počítač, na kterém mi běží Ubuntu 14.04.5 LTS desktop. Jiná novější verze mi na tomto počítači buď nechodí, nebo nejde ani nainstalovat, v lepším případě blbne. Ani instalace aktualizace mi nechodí dobře. Takže zachovávám původní verzi 14.04.5 bez jakýchkoli updatů i bez upgrade. Novější verze Ubuntu vyžadují novější procesory a na stařičkém hardware již neběží.

Netflix na Ubuntu 14.04.5 neběží, ale lze to vyřešit

Bohužel Netflix potřebuje novější verzi Firefoxu a ve verzi instalované Ubuntu 14.04.5 neběžel vůbec. Hodil chybovou hlášku, že potřebuje novější prohlížeč s HTML 5 či podporu doplňku Silverlight. Po různých pokusech s instalacemi doplňků či balíčků přímo přes terminál jsem našla schůdné a jednoduché řešení.

Aktualizace Firefoxu a nastavení DRM

Systém jako takový jsem nechala zachovaný bez upgrade na novou verzi i bez celkové aktualizace. Také jsem do systému neinstalovala žádné doplňky a balíčky. Po provedené čisté nové instalaci Ubuntu 14.04.5 LTS desktop jsem v nastavení počítače místo výběru celkové aktualizace dala jen aktualizaci prohlížeče Firefox. Zbytek nabízených aktualizací jsem naprosto vyškrtala. Tuto aktualizaci jsem provedla přímo přes okénka Ubuntu, terminál nebyl třeba. Stačilo dát tlačítko pro zapnutí/vypnutí / About this computer / Overview / Install Updates / vybrat pouze Firefox a nainstalovala se mi verze Firefox Quantum 62.0. Vše proběhlo v pořádku. Firefox se aktualizoval na novější verzi a jakmile jsem následně navštívila stránku Netflixu, tak mne prohlížeč sám vyzval k povolení nastavení DRM (Digital Rights Management Content). Po povolení přehrávání DRM Netflix už jel dobře, ale pomalu a lehce trhaně.

Nastavení profilu v Netflixu

Vzhledem ke stařičkému hardware se mi video lehce zadrhávalo. Využila jsem proto možnosti profilů v Netflixu a pro sledování filmů na Ubuntu jsem si nastavila jiný profil (Netflix / Account / My profile/ Playback settings / Low), ve kterém jsem v nastavení Netflixu zvolila nízkou kvalitu filmů. Filmy přestaly být trhané a vše jede dle možností plynule ok. Na počítači, který je rychlejší a má Windows, využívám jiný profil Netflixu s nastavení HD kvality filmů. Ale i na Ubuntu to jede a je to použitelné. Až si dopřeji nový rychlejší PC, tak to bude lepší…

Další články