Responzivní šablony a moderní design

Aktualizováno: 29. 11. 2020, datum vydání: 5. 7. 2016

Responzivní design by měl v dnešní době být základem každého webu. Pro rychlý vývoj webu lze využít předem připravené šablony (kostru responzivního webu). Zde vybírám některé z nich.

W3schools.com

Ačkoli je na webu nepřeberné množství responzivních šablon, tak u mne zvítězil známý web w3schools.com a jeho W3.CSS. W3schools připravilo a dalo k dispozici od roku 2015 free CSS design. Toto CSS je v zásadě postaveno na principech Material Design a Google Design.

Věřím, že W3schools se bude o šablonovitý systém starat a vyvíjet ho s potřebami trhu i dále do budoucna. Design se nyní vytváří od mobilů k dektopům. Trenem se stal tzv. materiální design.

Další responzivní šablony

Již připravený CSS layout může pomoci při základním rozvržení HTML stránky.

Není sice nad to, když si layout vytvoříte od základu sami, protože jedině tak víte co, a proč tam přesně máte, nicméně se pro začátek můžete nechat inspirovat již hotovými předpřipravenými řešeními a základní layout si nechat vygenerovat. K dispozici jsou pro tyto účely např. tyto weby:

Kostra responzivní šablony (skeleton)

Responsive template free

Zde vybírám odkazy z vyhledávače Google:

Další weby

Zajímavým a poučným projektem je také CSS Zen Garden, kde je jedna HTML šablona upravována do různých designů jen pomocí CSS stylů.

Další články