Připojení PC k internetu přes telefon GT-S5830

Aktualizováno: 24. 11. 2020, datum vydání: 6. 9. 2015

Mobilní internet

Pokud se zeptáte společnosti T-mobile na připojení počítače k internetu, nabídne Vám ochotně obvykle mobilní internet. Uvedené tarify byly platné k roku 2015. Za tento internet ale platíte extra kolem 200 Kč za 1 500 MB dat, pokud máte hlasový tarif. Dostanete USB modem (vypadá podobně jako flashka), který obsahuje SIM kartu. USB modem zastrčíte do portu USB u notebooku či PC a pomocí speciálního software se připojíte na internet. Je to pohodlné a snadné. Nikoli však zcela levné.

Internet v mobilu

V případě, že člověk využívá nějaký z telefonních tarifů (např. neomezený S námi síť nesíť), má internet v mobilu zahrnutý v rámci paušálu. Konkrétně tarif S námi síť nesíť má v sobě již obsažen internet 1 500 MB. Pro používání tohoto tarifu i z PC či notebooku stačí jen telefon a PC vhodně nastavit. Osobně nepočítám s permanentním využíváním tohoto připojení, spíše mi postačuje jako nouzové řešení na cestách či při výpadku internetu doma.

T-mobile se již většinou sám nezmíní o tom, že můžeme využít i internetový mobilní tarif pro připojení PC k internetu v rámci paušálu za telefon. Nezmíní se Vám o tom sami z důvodu, že od Vás tímto způsobem nedostanou žádné další peníze. Teprve, když o této možnosti sami začnete mluvit, tak Vám řeknou bližší informace. Alespoň toto je má osobní zkušenost. Můžete se pak připojit notebookem či počítačem k internetu „zdarma“ v rámci paušálu za mobil.

Nastavení Wi-Fi u mobilu

Nastavení internetu se u každého mobilu bude trochu odlišovat. Princip ale bude podobný. Mobil se začne chovat jako hotspot (vysílač Wi-Fi, mobil bude fungovat jako router) a počítač se na Wi-Fi signál napojí. Např. pro Samsung GT-S5830i dle manuálu (strana 86 a 87) je nutné udělat tyto kroky.

Sdílejte mobilní síťové připojení pomocí WLAN

  1. Mobil: Nastavení / Bezdrátové sítě / Sdílení přip. a př. akt. bod /
    1. Přenosný aktivní bod Wi-Fi (aktivujeme),
    2. Nastavení přen. aktivního bodu Wi-Fi / Konfigurace přen. aktivní bod Wi-Fi (nastavíme zabezpečení a heslo),
  2. Počítač: V počítači se Vám mobil zobrazí mezi Wi-Fi sítěmi a pomocí zadaného hesla se připojíte.

Notebooky obvykle mají zabudovanou Wi-Fi anténu pro příjem signálu. Stolní počítače ji ale mít nemusí a mohou počítat pouze s kabelem s konektorem RJ-45. Příjem Wi-Fi signálu lze pak řešit připojením bezdrátového adaptéru (např. TP-LINK TL-WN722N). Tento adaptér se dodává se softwarem, ale funguje i bez něj ve Windows i v Ubuntu.

Propojení pomocí kabelu

Propojení počítače s telefonem pomocí kabelu je také možné, ale méně praktické.

Sdílejte mobilní síťové připojení pomocí USB

  1. Mobil a počítač: Pomocí kabelu USB propojíme počítač s mobilem,
  2. Mobil: Nastavení / Bezdrátové sítě / Sdílení přip. a př. akt. bod / Sdílení internetového připojení přes USB (zapínáme či vypínáme připojení).

Další informace

Další články