Jak připojit notebook k internetu přes mobil Huawei P10 Lite

Datum vydání: 24. 11. 2020

V případě, že je člověk doma, je obvykle nejlepší volbou využívání pevného připojení k internetu, které bývá levné a mnohdy datově neomezené. V momentě, kdy vycestujeme z domova pryč a chceme být připojeni k internetu mobilně, můžeme se připojit k internetu přes mobil, nebo například přes datovou SIM kartu. Datová SIM karta se musí platit zvlášť a připojení k počítači či notebooku probíhá přes WiFi modem. Také v případě výpadku pevného internetového spojení se hodí druhé záložní připojení k internetu.

Pokud máme chytrý telefon s datovým tarifem, je obvykle výhodnější připojit notebook či PC přímo přes telefon. Neplatíme žádné další extra zařízení, data se nám odečítají z mobilu. Telefon pak může fungovat jako WiFi modem či se napojit na PC či notebook pomocí USB kabelu (tzv. USB tethering).

Tethering přes USB

Připojení počítače přes USB tethering se mi nejvíce odsvědčilo. Funguje mi ve Windows 10 i v Ubuntu 20. Stačí připojit a jet. Připojení přes USB tethering mi funguje dokonce i na stařičkých instalacích Ubutnu (i ve verzi 14 LTS). Naopak na Windows XP jsem se už s připojením přes mobil nechytala (ani přes můj adaptér WiFi, ani přes USB).

Připojení přes USB považuji za snadnější, rychlejší a spolehlivější. Není třeba nastavovat ani heslo. Obecně s WiFi může být totiž trochu problém. Standardy WiFi se mohou lišit a nemusíte mít zrovna WiFinu zprovozněnu na PC či notebooku nebo vám nemusí adaptér WiFi zrovna s daným OS správně fungovat. USB prostě za mne vede :) a ještě se mobil přes USB dobije.

Nejprve zapojíme mobil přes USB k počítači či notebooku. Při připojení není třeba povolovat ani dávat žádné sdílení souborů apod. USB tethering je třeba na mobilu povolit volbou: Nastavení / Bezdrátová připojení a sítě / Tethering a přenosný hotspot / Tethering přes USB (povolíme). Více najdete v manuálu (uživatelském návodu) k Huawei P10 Lite na straně 43.

Další články