MySQL Workbench 6.2.5

Aktualizováno: 24. 9. 2020, datum vydání: 8. 4. 2015

MySQL Workbench 6.2.5 je nestabilní

MySQL Workbench je nástroj pro návrh tabulek MySQL. Jde o pokračovatele staršího nástroje DBDesigneru 4. Je k dispozici zdarma jako open source pod MySQL GPL Licencí.

Ozkoušela jsem aktuální verzi 6.2.5. Při stažení jsem vybrala defaultně nabízenou volbu instalátoru. Instalace byla hodně dlouhá, je to svým způsobem moloch. Navíc je vyžadováno založení účtu na Oracle. Instalovaly se knihovny C++, zvlášť se musel nainstalovat Python, instaloval se také do Windows MySQL server. Instalace dopadla dobře. Bohužel po vytvoření malého projektu se záhy projevil problém s ukládáním projektů. Nešel uložit ani nově vytvořený projekt, který nic neobsahoval. Prostě to celé spadlo. Vyhodilo to hlášku, že MySQL Workbench přestal pracovat a konec (v angličtině pravděpodobně: MySQL Workbench has stopped working). Naštěstí šel projekt obnovit přes záložní soubor s příponou .bak.

Verze i bez instalace

Dle diskuze k článku Modelování MySQL databáze pomocí MySQL Workbench není systém bohužel příliš stabilní. Někomu MySQL Workbench funguje skvěle, někomu padá jak švestky. Nicméně se mi MySQL Workbench docela zalíbil a už jsem měla v něm připravené schéma databáze, tak jsem ho úplně nezavrhla. Zkusila jsem rozběhnout staženou verzi, která funguje i bez instalace. Mají jí označenu jako Windows (x86, 64-bit), ZIP Archive 6.2.5 (mysql-workbench-community-6.2.5-winx64-noinstall.zip). Ta se jen rozbalí do nějakého adresáře a obsahuje v sobě vše, co potřebujete bez jakékoli instalace. Stačí pak spustit soubor MySQLWorkbench.exe. Doufala jsem v to, že tato instantní verze bude běžet bez problémů, ale bohužel ani ta neběžela a projekt mi již nešel uložit. MySQL Workbench 6.2.5 opět padal na těch samých místech.

MySQL Workbench 6.1.7 zatím funguje

Tak jsem si stáhla starší verzi MySQL Workbench 6.1.7 CE označenou jako Windows (x86, 32-bit), ZIP Archive 6.1.7 (mysql-workbench-community-6.1.7-win32-noinstall.zip). Rozbalila jsem ji a spustila. Zatím mi funguje správně :-). Načetla i uložila správně projekt vytvořený ve verzi 6.2.5. Tak uvidíme, jak bude stabilní…

Další články