Google a Microsoft – email na vlastní doméně

Datum vydání: 20. 5. 2020

Emailové schránky lze pořád provozovat na určitých serverech zdarma, obzvláště pokud je máte pod doménou daného serveru např. jmeno.prijmeni@gmail.com . Pokud však chcete mít email pod svou vlastní firemní doménou ve tvaru např. jmeno.prijmeni@vasefirma.cz, tak si ho můžete zřídit v rámci svého webhostingu, na kterém může být doména zprovozněna, nebo lze využít i služeb Googlu či Microsoftu a využít tak rozhraní emailů a služeb, které nabízí tyto firmy.

Firemní Gmail není zdarma

Emaily, které používají vaši doménu např. info@firma.cz lze provozovat přes Google podobně jako klasické Google emaily typu firma@gmail.com. Email však zůstává ve tvaru vaší domény a nemá klasickou googlovskou emailovou adresu.

Emaily Gmail jsou provozovány pod službou G Suite by Google Cloud. Dříve byla tato služba provozování emailu s vlastní doménou zdarma. Poskytování zdarma bylo ukončeno k 6. 12. 2012. Služba službu G Suite stojí kolem 5 EUR / uživatel / měsíc/ a získáte v rámci ní služby: Gmail (firemní), Meet, Chat, Kalendář, Disk 30 GB, Dokumenty, Tabulky, Prezntace, Formuláře, Weby, Deep, Currents, Apps Script. V dražších variantách je nabídka širší s vyšší kapacitou diskového prostoru.

Microsoft Outlook zdarma

Microsoft Outlook nabízí emailovou schránku s kalendářem zdarma. Zdarma máte k dispozici schránku 15 GB, úložiště OneDrive 5 GB a zdarma jsou též k dispozici webové verze aplikací Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook a OneDrive. Pokud chcete email s vlastní doménou, tak si již připlatíte. Předplatné Office 365 v nabídce kolem 1900 Kč/rok nabízí rozhraní bez reklam a vlastní domény pro emaily.

Další články