Aktualizace křížových odkazů – F9

Aktualizováno: 30. 11. 2020, datum vydání: 13. 4. 2013

Aktualizovat pole

Čísla titulků u obrázků (jak přidáváte obrázky), tak se obvykle očíslují pořadově správně. Chybné číslování jsem měla pouze, pokud jsem obrázky kopírovala i s titulkem. POZOR: Čísla stránek, čísla obrázků apod. vytvořených křížovými odkazy se bohužel automaticky neaktualizují.

Když provedeme nějaké úpravy v dokumentu, např. přidáme další obrázek s titulkem nebo přidáme text, který nám způsobí posun stránek, tak se automaticky křížové odkazy neaktualizují! Automaticky se neaktualizuje nejen seznam obrázků, ale ani titulek obrázku, ani odkaz na číslo stránky. Pro aktuální údaj je u všech tří položek třeba kliknout na křížový odkaz či seznam obrázků a zadat příkaz Aktualizovat pole! Já osobně mám pocit, že jednou za čas tyto křížové odkazy Word automaticky zaktualizuje, ale rozhodně se na to nemůžete spoléhat (mně osobně se některé změny promítly automaticky, jiné nikoli).

Aktualizovat pole

Aktualizace křížových odkazů u celého dokumentu

Hurá, dokument lze aktualizovat celý naráz.

Říkáte si, že by bylo strašné u velkého dokumentu ručně procházet celý dokument a hledat křížové odkazy a jeden po druhém ho aktualizovat? Ano, bylo. Naštěstí Word má možnost aktualizovat celý dokument naráz. Zaktualizují se pak veškeré křížové odkazy. Stačí vybrat celý dokument (např. pomocí CTRL + A a zmáčknout klávesu F9).

Aktualizace křížových odkazů u celého dokumentu

Všimněte si, že jsou vybrány veškeré křížové odkazy naráz.

Související článek

Další informace

Další články