Samsung GT-S5830i - recenze

Aktualizováno: 24. 11. 2019, datum vydání: 29. 9. 2012

Samsung Galaxy

Rozhodla jsem se pro jeden z nejprodávanějších mobilů současné doby, a to Samsung Galaxy Ace (S5830i) White. Je dotykový, nechá se pěkně používat internet. Nicméně s ním nejsem příliš spokojená, protože má podstatně horší reproduktor než stará Nokia. Hovor je někdy trhaný a určité frekvence hlasu prostě nebere. Zesílení hlasu nepomáhá. Mobil mi tudíž neplní spolehlivě svojí nejzákladnější funkci. Občas se mi někdo vůbec nedovolá. Nyní mi začala blbnout baterie a její nabíjení. Mobil mám teprve pět měsíců.

Reset mobilu

Dočasně pomohl reset mobilu, který telefon dostal zpět alespoň na chvíli do normálního stavu detekce nabíjení. Ale ihned poté to znova začalo blbnout. Pozor, reset mobilu není ta samá operace jako vypnutí a zapnutí mobilu. Resetu mobilu dosáhnete stisknutím tlačítka pro vypnutí/zapnutí na 8 až 10 sekund popsaného v manuálu na straně 18.

Samsung Kies – nejde nainstalovat

Chtěla jsem si pro jistotu zazálohovat kontakty a celý mobil, tak jsem se pokusila naistalovat software: SAMSUNG Kies,PC Sync verze 2.3.3.12085_7_5. Jde o program určený pro zálohování a synchronizaci s PC. Instalace se nepovedla ani ve Windows 7, ani ve Windows Vista. Tento problém má, dle diskuzí vyhledatelných na .

Záloha kontaktů – soubor VCF

Zálohu kontaktů uložených v mobilu a na SIM kartě můžete provést pomocí volby Import/Export v kontaktech na malou vloženou SD kartu zboku telefonu. Před vyjmutím karty z telefonu byste ji správně měli odpojit volbou Nastavní/SD karta a paměť telefonu/Odpojit SD kartu. Kartu lze následně vyjmout a vložit do micro Adaptéru dodávaného s telefonem. Tento micro Adaptér lze použít již v čtečce karet, do které ji zasunete a USB portem připojíte k počítači. Uložený soubor s kontakty má formát vcf. Soubor by měl načítat Outlook, ale přinejhorším si ho prohlídnete i poznámkovým blokem (notepad.exe) podobně jako textový soubor.

Záloha kontaktů by měla být možná i přes gmail účet Google. Jde o volbu Nastavení/Nastavení účtů a synchronizace, ale tuto možnost jsem ještě nezkoušela.

Na SD kartě bývají uloženy i pořízené fotografie z mobilu. Lze je tam jednoduše najít jako jpg soubory a vykopírovat do PC.

Závěr

Takže mobil je sice pěkný, není až tak drahý, ale jsou s ním trable, nevyjímaje software :-(. Ten můj mobil je zralý na reklamaci.

Manuály

Další články