Aver TV Volar HD PRO

Aktualizováno: 12. 11. 2019, datum vydání: 29. 12. 2011

Zkušenosti s instalací ve Windows 7 z 8. 12. 2012

Na serveru AVerMedia se objevily nové verze aplikace a driverů. Tak jsem se znovu pokusila o instalaci, konkrétně AP & Driver AVerTV 6.5.2. ze dne 14.12.2012 (A835_AP6.5.2.12120702_Drv8.2.x.64_121214.exe). Instalace byla pokusem a omylem, a rozhodně se mi nepovedla napoprvé. Nicméně mi zafungoval tento postup:

  1. Zapojila jsem před instalaci USB Aver TV Volar HD PRO.
  2. Při instalaci Windows našly vlastní ovladače. Ty ale následně s aplikací nefungovaly. USB sice bylo rozpoznáno, software AVerTV 3D byl spuštěn, fungoval, ale nenalezl žádné kanály. (Pozn.: Bez zapojení USB před instalací se mi nepodařilo zařízení USB vůbec Windowsy ani programem rozpoznat.)
  3. Po té, co jsem v ovládacích panelech nainstalovala ručně přímo ovladač výrobce (přeplácla ovladače Windows) a provedla restart PC, tak USB zařízení a program začaly fungovat tak, jak mají. Kanály se pomocí vyhledávání bezproblémů našly. Fuguje zvuk i video. Takže hurá :-). Konečně to mají opraveno…

Instalaci ovladače jsem provedla ručně volbou:

Ovládací panely / Hardware a zvuk / Zařízení a tiskárny / AVerMedia A835 USB DVB-T / Hardware / Vlastnosti / Změnit nastavení / Vlastnosti ovladač / Aktualizovat ovladač / Vyhledat ovladač v počítači / Vybrat ovladač ze seznamu / AVerMedia A835 USB DVB-T Verze:8.0.64.65 [29.11.2012]

Starší zkušenosti s instalací ve Windows 7 z 29.12.2011

Do Windows 7 Service pack 1 se mi vůbec nepodařilo nainstalovat externí televizní tuner Aver TV Volar HD PRO. Ani předchozí instalace staršího televizního tuneru AVerTV Hybrid Volar HX, se nepodařila správně nainstalovat do Windows 7. Tuner AVerTV Hybrid Volar HX se sice povedlo nainstalovat a hlavní program spustit, ale žádný televizní kanál to nedokázalo najít. Přitom by oba tunery by měly správně ve Windows 7 fungovat. Dokonce Aver TV Volar HD PRO se tváří jako certifikovaný pro Windows 7.

Podle diskuze na czc.cz má tento tuner Aver TV Volar HD PRO problém najít správně kanály. Lidé problém řeší přes různé finty, někomu to funguje, někomu nikoli. Asi záleží na konfiguraci hardware a PC. Je možné, že u mne mu mohla vadit předchozí instalace jiného tuneru stejného výrobce, ačkoli jsem ho dle možností plně odinstalovala. Nebo mu nestačila má integrovaná grafická karta, nevím…

Problematický Snug TV

Konkrétně při instalaci a vyhledávání programů Snug TV došlo k vyvolání modré obrazovky, tzv. blue screen. Blue screen se objevila po té, co zadáte při konfiguraci Sung TV přihlašovací údaje (email a heslo) a začne hledání programů. Zkoušela jsem instalaci několikrát a vždy to spadlo na tom samém místě.

I antivir avast varoval před instalací těchto programů a driverů. Avast chce instalační program pouštět pouze ve sandboxu. Instalaci ve sandboxu ale provést nemůžete, pokud potřebujete opravdu program nainstalovat. Dokonce jste nuceni avast v průběhu instalace úplně vypnout, pokud chcete v nastavení Snug TV pokračovat. Program se asi nějakým pochybným způsobem snaží měnit síťové nastavení systému, aby mohl přenášet data z Vašeho PC na server snugtv.com. Na tento server se pak můžete připojovat ze svého mobilu či notebooku a sledovat TV, která Vám běží doma. Alespoň takto jsem to pochopila.

Snug TV je volitelná aplikace, nemusíte ji vůbec instalovat, pokud dělá problém. Případně si ji můžete nainstalovat, ale nemusíte dokončovat celou registraci. Snug TV má soužit pouze pro možnost přenosu TV do mobilu či notebooku, který máte mimo TV anténu. Snug TV bych proto i oželela, protože tuto funkci nepotřebuji zvláště, pokud by měla být na úkor bezpečnosti PC.

Nenainstaloval se hlavní program AVerTV 3D

Instalace samotného ovladače se sice asi povedla, ale nenainstaloval se vůbec hlavní program, kterým ovládáte televizi AVerTV 3D. Bohužel nepomohla ani instalace nejnovějších driverů a programu staženého z webu, ani instalace z CD. Nainstalovaly se pouze drivery, TV Tuner a případně Snug TV, ale tím se TV nespouští. Hlavní program se nachází v AVerTV 3D a ten nainstalován vůbec nebyl, ačkoli se instalace tvářila jako zdařilá. Takže smůla, nedošlo tím pádem ani na scanování programů, se kterým podle diskuzí mají uživatelé problémy, protože žádný program ke spuštění televize neexistoval :).

Zlatá Windows XP

Na Windows XP fugnoval Aver TV Volar HD PRO bez problémů. Nedokončovala jsem pouze registraci Snug TV, když mi předtím dělala problémy ve Windows 7. Takže alespoň někde to jede…

TV tunery = sázka do loterie

Bohužel mám letitou zkušenost takovou, že si v televizních kartách moc nevyberete. Obecně tuner Aver TV Volar HD PRO je chválen. Je to však vždy trochu sázka do loterie, zda Vám bude či nebude správně chodit. Máte případně možnost reklamace. Někdy stačí počkat na novější drivery, někdy se podaří tuner rozchodit na jiném PC. Televizní tunery používám od té doby zhruba 15 let a nic se v této oblasti, co se týká spolehlivosti driverů a programů, nezměnilo. Je dobré si přečíst recenze a diskuze u daného hardware.

Třeba budete mít štěstí a pojede vám karta bez problémů. Někdy stačí počkat na novější ovladače.

Další články