OCR v Microsoft Office 2007

Aktualizováno: 4. 12. 2020, datum vydání: 30. 4. 2011

OCR - rozpoznávání textu

OCR (optical character recognition) je rozpoznávání textu z naskenovaného obrázku.

OCR – rozpoznávání textu

Pokud potřebujete například text v nějakém obrázku převést na editovatelný text, je nutné pro převod do textu použít OCR program. Některé skenery mají OCR v sobě už zabudovány. Můj skener sice OCR v sobě má, ale neumí česky...

Takže jsem hledala vhodný zdarma program. Nakonec jsem zjistila, že Microsoft Office má v sobě OCR zabudované, takže žádná nová instalace nebude potřeba :). Microsoft Office sice není zdarma, ale většina lidí instalaci má.

Nástroje sady Microsoft Office

Vše potřebné se schovává v Nástrojích sady Microsoft Office:

  1. Když si najdete složku Všechny programy > Microsoft Office > Nástroje sady Microsoft Office > Microsoft Office Document Scanning. Stačí ho spustit, vybrat scanner a oskenovat obrázek.
  2. Následně se otevře editor Microsoft Office Document Imaging, kde vyberete volbu: Nástroje > Odeslat text do aplikace Word... a text se Vám přenese do Wordu.

Microsoft Office Document Scanning

Microsoft Office Document Scanning je program sady Microsoft Office, který umožňuje skenovat vícestránkové dokumenty a rozpoznávat text ve skenovaných dokumentech.

Microsoft Office Document Imaging

Microsoft Office Document Imaging je program sady Microsoft Office, který umožňuje zobrazovat, spravovat, číst a rozpoznávat text ve skenovaných dokumentech a faxech. Prakticky můžete pak používat pouze tento program a načítat obrázky přímo do něj či z něj rovnou skenovat.

Další články