Microsoft Office 2019 a Office 365

Aktualizováno: 31. 8. 2020, datum vydání: 13. 12. 2018

Microsoft Office – placený

Microsoft nyní nabízí verze pro domácnosti, jednotlivce, studenty a domácnosti, firmy. Můžete si vybrat formu měsíčního či ročního předplatného Office 365 (produkt, jako služba), nebo koupi klasické licence Office 2019. Jakou verzi systému Office zvolíte, je na Vás. Nový Office je kompatibilní se systémy Windows 7 a novějšími verzemi systému, u některých funkcí je vyžadováno připojení na internet. Office 2019 využívá internetové datové úložiště SkyDrive. Office lze nakoupit přímo na stránkách Microsoftu, nebo i v klasických obchodech (např. v czc.cz: Microsoft Office 2019 pro studenty a domácnosti či Microsoft Office 2019 pro domácnosti a podnikatele, kde je levnější).

Jinak na Windows 10 by měly fungovat verze office od 2010 dál. Verze Office 2007 již není součástí podpory, ale nainstalovat by ještě měla jít.

Office Online – zdarma!

Microsoft umožňujě otvírat a sdílet dokumenty zdarma na internetu pomocí služby Office Online. Jedná se o zjednodušenou webovou obdobu Office. Je třeba si založit Microsoft účet. Pro uložení dokumentů je používáno datové úložiště SkyDrive. Dokumenty lze prohlížet, vytvářet i editovat, můžete si je i uložit do svého PC pomocí volby Download a Copy. Na webu je online k dispozici Word Online, Excel Online , PowerPoint Online, OneNote Online. Editace dokumentů probíhá přímo ve vašem prohlížeči.

Další informace

OpenOffice a LibreOffice – zdarma

Jinak je zde alternativa ke kancelářským aplikacím, a to OpenOffice.org či LibreOffice, které jsou zdarma. LibreOffice vznikl odtržením větve vývojářů od OpenOffice. Tyto softwary mohou být alternativou spíše pro živnostníky a domácnosti, kteří nepotřebují naprosto profesionální práci s dokumenty. Mně ale LibreOffice ve Windows 10 naprosto blbnul při otevírání souborů Excelu… Blblo zobrazení obsahu souboru, menu, dialogů apod. Zde je pěkné srovnání LibreOffice, Apache OpenOffice a Microsoft Office. Tyto kancelářské balíky si obvykle také poradí s otevřením souborů od Microsoftu.

Zobrazení souborů bez instalace Microsoft Office

Starší verze souborů Microsoft Office lze otevřít (nikoli upravovat) i v prohlížečích Word Viewer, Excel Viewer, PowerPoint Viewer. V současné době Microsoft nabízí již placené varianty: Word Viewer Plus, Word Viewer Plus. Můžete zkusit otevřít soubory Microsoft Office i v on-line aplikacích Google Drive (Google Docs). Další případnou alternativou je zoho.

Další alternativy k Microsoft Office

Další články