Total Commander – porovnání adresářů a souborů

Datum vydání: 2011-12-18 15:50:56; aktualizováno: 2019-11-12 07:00:46

Pro porovnání adresářů a souborů můžete použít skvělý souborový manažer – Total Commander. Pokud si nejste jisti správnou kopií souborů a složek, nebo potřebujete zjistit změny v adresářích a dát je případně dohromady, tak Total Commander obsahuje skvělou věc, a to porovnání adresářů včetně podadresářů a souborů. Dokonce si můžete nechat porovnat i obsah souborů.

Porovnání dvou souborů dle obsahu

Pokud chcete porovnat dva soubory navzájem, tak si dané soubory označíte v levém a pravém okně Total Commanderu a dáte volbu: Soubor/Porovnat dle obsahu.

Porovnání dvou adresářů

Pokud potřebujete porovnat celé adresáře, tak si je nechte zobrazit v levém a pravém okně a v Total Commanderu dáte volbu: Příkazy/Synchronizovat složky… Doporučuji odškrtnout volbu Zobrazit/Shodné soubory =, protože Vás budou zajímat spíše rozdíly. Pokud zaškrtnete volbu Podsložky, budou se porovnávat i podadresáře. Pokud zaškrtnete volbu Podle obsahu, bude se porovnávat i obsah souborů, ale to je pak pomalé.

Nakonec dáte volbu Porovnat a Total Commander Vám vypíše rozdíly. Volbou Synchronizovat… můžete nakopírovat rozdílné položky z jednoho adresáře do druhého.