IT a programování

Joomla Redirect Manager

Joomla Redirect ManagerAdministrátor Joomly 1.6 (redakčního systému pro tvorbu webu) jistě ocení komponentu komponentu Redirect. Tato komponenta přístupná v menu administrace Components > Redirect, umožňuje snadné přesměrování zastaralých URL na nová URL.

Nefunkční redirect v Redirect Manageru

Komponenta je skvělá, hojně jsem jí využila při přechodu starého webu na nový. Bohužel jsem se setkala s tím, že mi v určitých případech nefungovala správně.

pokračování…

Vyzkoušení a instalace Joomly

Demo Simplescripts.com

JoomlaPro jednoduché vyzkoušení redakčního systému Joomla můžete vyzkoušet například demo na serveru simplescripts.com. Bohužel toto demo Vám bude fungovat pouze chvilku, než Vám ho někdo jiný smázne. Další nevýhodou je, že nemáte přístup k databázi, takže se nemůžete podívat například na strukturu tabulek.

pokračování…

Java - zrcadlová slova

Příklad:

Existují slova, která se čtou stejně zleva doprava i zprava doleva (např. radar). Napište program, který bude tato slova generovat z jejich první poloviny zadané z klávesnice. 1

pokračování…

Programovací jazyky

Pro zajímavost bych sem chtěla dát odkaz na TIOBE Programming Community Index, který ukazuje preferenci programovacích jazyků. C, Java, C++, Objective-C, PHP, C# jsou na předních příčkách. Usage of server-side programming languages for websites ukazuje používané jazyky pro web.

Pascal

Pro programování v pascalu lze využívat Free Pascal.

PHP a MySQL

Pro editaci kódu používám zatím jednoduchý textový editor PSPad dostupný zdarma. PSPad umí syntaxi PHP a připojení na FTP.

Pro zkoušení skriptů PHP a databáze MySQL můžete využívat hostingy zdarma či jinou širokou nabídku hostingů. Jde o hosting zdarma s reklamní lištou, ale ta příliš neruší a neovlivňuje html soubory - zdrojové html soubory zůstávají v původním tvaru. Nejlepší bude, když si zřídíte na něm vlastní účet, který pak budete používat.

EasyPHP

Pokud chcete provozovat PHP a MySQL jednoduše přímo na svém počítači, tak doporučuji nainstalovat například EasyPHP.

Google a kupón na 1 000 Kč

Google a kupón na 1 000 Kč

Přišel Vám Google kupón na 1 000 Kč - nenechte se napálit...

Další pikantnost, která mne dostala, byl propagační kupón na 1 000 Kč od Google AdWords. Většinou takové nabídky hážu hned do koše a mělo to tam opravdu skončit. Pokud nehodláte vážně AdWords používat, raději to hoďte do koše. Čistě tento kupón totiž nestači na to, aby Vám reklama začala chodit, pokud se nechcete Googlu zároveň zavázat, že Vám může po vyčerpání této částky další reklamní kampaň naúčtovat (tj. reklama bude placená zpětně). Pokud nechcete přistoupit na zpětnou platbu (chcete předplatné), tak od Vás Google chce předplatné ve výši 300 Kč. V obou případech je Vám následně strženo 150 Kč za aktivační poplatek.

pokračování…

Články na této stránce: