IT a programování

Java - zrcadlová slova

Příklad:

Existují slova, která se čtou stejně zleva doprava i zprava doleva (např. radar). Napište program, který bude tato slova generovat z jejich první poloviny zadané z klávesnice. 1

pokračování…

Programovací jazyky

Pro zajímavost bych sem chtěla dát odkaz na TIOBE Programming Community Index, který ukazuje preferenci programovacích jazyků. C, Java, C++, Objective-C, PHP, C# jsou na předních příčkách. Usage of server-side programming languages for websites ukazuje používané jazyky pro web.

Pascal

Pro programování v pascalu lze využívat Free Pascal.

PHP a MySQL

Pro editaci kódu používám zatím jednoduchý textový editor PSPad dostupný zdarma. PSPad umí syntaxi PHP a připojení na FTP.

Pro zkoušení skriptů PHP a databáze MySQL můžete využívat hostingy zdarma či jinou širokou nabídku hostingů. Jde o hosting zdarma s reklamní lištou, ale ta příliš neruší a neovlivňuje html soubory - zdrojové html soubory zůstávají v původním tvaru. Nejlepší bude, když si zřídíte na něm vlastní účet, který pak budete používat.

EasyPHP

Pokud chcete provozovat PHP a MySQL jednoduše přímo na svém počítači, tak doporučuji nainstalovat například EasyPHP.

Google a kupón na 1 000 Kč

Google a kupón na 1 000 Kč

Přišel Vám Google kupón na 1 000 Kč - nenechte se napálit...

Další pikantnost, která mne dostala, byl propagační kupón na 1 000 Kč od Google AdWords. Většinou takové nabídky hážu hned do koše a mělo to tam opravdu skončit. Pokud nehodláte vážně AdWords používat, raději to hoďte do koše. Čistě tento kupón totiž nestači na to, aby Vám reklama začala chodit, pokud se nechcete Googlu zároveň zavázat, že Vám může po vyčerpání této částky další reklamní kampaň naúčtovat (tj. reklama bude placená zpětně). Pokud nechcete přistoupit na zpětnou platbu (chcete předplatné), tak od Vás Google chce předplatné ve výši 300 Kč. V obou případech je Vám následně strženo 150 Kč za aktivační poplatek.

pokračování…

Průzkum trhu - návštěvnost serverů

Zvažujete vytvoření projektu na internetu? Pak si můžete udělat svůj vlastní „průzkum trhu“ v tom směru, jaké návštěvnosti jsou schopny určité internetové servery dosáhnout. Uděláte si alespoň základní představu o tom, jak by mohl být úspěšný Váš projekt určitého rozsahu a určitého zaměření. Od návštěvnosti se pak obvykle odvíjí počty potenciálních zákazníků a příjmy za reklamu.

pokračování…

Články na této stránce: