IT a programování

Projektor Optoma HD140X – domácí kino

Místo televizoru si lze i domů pořídit např. projektor Optoma HD140X s rozlišením 1920 x 1080 (FullHD). Obzvláště toto řešení mohou zvolit ti, kteří mají pouze příčku, na kterou by mohl být problém zavěsit těžký LCD panel. Chce to mít pak stěnu, na kterou je možné promítnout obraz. Pořídit lze i plátno. Máte pak velikou úhlopříčku a nepřekáží televize. Projektor mohou ocenit také ti, kteří občas přednáší. Jde víceúčelové zařízení.

pokračování…

UML Open source

UML nástroje

Přednášky a teorie UML

pokračování…

Práce v editoru Eclipse

Nejprve je zapotřebí si Eclipse nastavit dle našich potřeb. Následně s ním můžeme pracovat. Eclipse umí pracovat s projekty, formátovat kód atd. Bohužel formátování není zcela dle mých představ, nicméně lze upravit jeho pravidla.

Automatické formátování zdrojového kódu

Zdrojový kód lze automaticky naformátovat volbou: Source / Format (klávesová zkratka CTRL + SHIFT + F).

pokračování…

Nastavení editoru Eclipse

Eclipse je zdarma editor kódu pro programátory. Lze v něm vytvářet projekty, podobně jako např. v Netbeans.

Zobrazení vertikální linky po 80 znacích

I v Eclipse lze nastavit vertikální linku, která se zobrazí v editoru kódu a díky níž můžeme si hlídat, aby kód nepřesáhl na šířku 80 znaků. Nastavení je nutné udělat ručně volbou: Window / Preferences / General / Editors / Text Editors / Show print margin: 80.

pokračování…

Parallax web design

Parallax design může být vytvořen například pomocí javascriptové knihovny skrollr.js. Pro začátky jde o jednodušší řešení parallaxu. Při použití parallaxu se jednotlivé vrstvy na HTML stránce hýbou při skrolování myší jinou rychlostí a lze tak vytvořit např. 3D efekt.

Skrollr

Skrollr se lze snáze naučit, ale umí toho méně. Podstatně komplexnější knihovna je např. ScrollMagic (viz Skrollr vs ScrollMagic – porovnání knihoven, vítězí ScrollMagic).

pokračování…

Nette framework 2.4

Framework Nette je možno používat pro vývoj aplikací v PHP. Zde je pár odkazů na základní informace:

Články na této stránce: