IT a programování

Anglický apostrof ' na klávesnici

Anglický apostrof se nachází na klávesnici se zpětným lomítkem \ (vedle Enteru). Lze ho také napsat pomocí zkratky levý ALT + 39.

Obnovení systému Windows 7

Smazané soubory po obnovení systému

Tak jsem vyzkoušela obnovení systému ve Windows 7 SP 1 po neúspěšné instalaci televizního tuneru. Ačkoli by obnovení nemělo mít vliv na uživatelské soubory (data), tak změny v souborech byly. Změnily se odkazy na ploše – tam bych to Windowsům jakžtakž i odpustila, ale co bylo horší, smazaly se některé soubory v Dokumentech daného uživatele.

pokračování…

Aver TV Volar HD PRO

Zkušenosti s instalací ve Windows 7 z 8.12.2012

Na serveru AVerMedia se objevily nové verze aplikace a driverů. Tak jsem se znovu pokusila o instalaci, konkrétně AP & Driver AVerTV 6.5.2. ze dne 14.12.2012 (A835_AP6.5.2.12120702_Drv8.2.x.64_121214.exe). Instalace byla pokusem a omylem, a rozhodně se mi nepovedla napoprvé. Nicméně mi zafungoval tento postup:

  1. Zapojila jsem před instalaci USB Aver TV Volar HD PRO.
  2. Při instalaci Windows našly vlastní ovladače. Ty ale následně s aplikací nefungovaly. USB sice bylo rozpoznáno, software AVerTV 3D byl spuštěn, fungoval, ale nenalezl žádné kanály. (Pozn.: Bez zapojení USB před instalací se mi nepodařilo zařízení USB vůbec Windowsy ani programem rozpoznat.)
  3. Po té, co jsem v ovládacích panelech nainstalovala ručně přímo ovladač výrobce (přeplácla ovladače Windows) a provedla restart PC, tak USB zařízení a program začaly fungovat tak, jak mají. Kanály se pomocí vyhledávání bezproblémů našly. Fuguje zvuk i video. Takže hurá :-). Konečně to mají opraveno…

pokračování…

Dva monitory k jednomu PC

monitory

Aneb když jeden monitor nestačí. Dva monitory jsou víc jak jeden! Mohu potvrdit, že jakmile si zvyknete na práci se dvěma monitory, tak vám jeden monitor prostě stačit už nikdy nebude.

Windows 7 sice udělaly lepší správu plochy – okna lze přichycovat do půlky obrazovky, ale dva monitory to stejně plně nenahradí – zvláště, pokud píšete články, programujete, koukáte druhým okem na TV a vůbec, trávíte u svého PC dosti času.

Podstatně se Vám zvýší celková produktivita práce, protože méně času strávíte neustálým přepínáním oken.

pokračování…

Outlook 2007 - export a import emailů

Jsou různé způsoby, jak zálohovat či exportovat emaily z Microsoft Office Outlook 2007. Bohužel většina možností nabízí pouze export konkrétní složky emailů.

Pokud potřebujete kompletně přenést emaily z jednoho PC do druhého, a to včetně podsložek emailů, je dle mého názoru nejlepší využít export do souboru *.pst.

pokračování…

Total Commander - porovnání adresářů a souborů

Pro porovnání adresářů a souborů můžete použít skvělý souborový manažer – Total Commander. Pokud si nejste jisti správnou kopií souborů a složek, nebo potřebujete zjistit změny v adresářích a dát je případně dohromady, tak Total Commander obsahuje skvělou věc, a to porovnání adresářů včetně podadresářů a souborů. Dokonce si můžete nechat porovnat i obsah souborů.

pokračování…

Windows Vista - chyby v souborovém systému

Přesun dat z jednoho PC na druhý

Přesouvala jsem data z jednoho počítače na jiný. Zvolila jsem cestu ručního kopírování souborů na externí disk, ačkoli lze využít např. zabudované migrace profilu uživatele. Vzhledem k tomu, že ráda při přechodu z jedněch Windows na jiné Windows pracuji s naprosto čistým systémem, tak jsem této možnosti nevyužila a rozhodla jsem se přenést soubory formou kopírování.

Bohužel nastaly problémy se správným kopírováním souborů. Problémem byly hlavně délky cest k souborům, které překračovaly 255 znaků.

pokračování…

Články na této stránce: