IT a programování

CSS Zen Garden

Pěkným projektem je také CSS Zen Garden, který obsahuje jednoduché HTML a veškerý vzhled je upravený pomocí CSS. Web obsahuje různé grafické varianty zpracování daného kódu. Vzhled je upraven pouze pomocí stylů. Jde o typickou ukázku, jaká kouzla se pomocí grafiky a CSS nechají dělat.

Začínající i pokročilí HTML kodéři se mohou inspirovat a tímto způsobem se učit. Veškerý kód stránek je samozřejmě volně přístupný k prohlížení. Stránky nemají zas tak složitou strukturu, aby bylo příliš obtížné se v nich vyznat.

Gimp - bitmapový grafický editor

Gimp je bitmapový grafický editor. Je k dispozici zcela zdarma. Svým způsobem jde o konkurenci k programu Photoshop od firmy Adobe. Photoshop je ale placený. V rámci nabídky Creative Cloud lze mít např. Photoshop od 12 € za měsíc. Profesionální grafická studia pracují hlavně s Photoshopem.

Pokud však nechcete investovat nemalé peníze, tak Gimp je dobrá volba. Gimp toho neumí tolik jako Photoshop, ale základní věci zvládá celkem dobře. Občas ho teda proklínám, protože jsem zvyklá na Photoshop, ale přecházím na Gimp, protože je a bude vždy zdarma. Co se týká profesionální práce, tak Gimp bude vždy o krok pozadu za Photoshopem, ale kdo má věčně řešit licence…

pokračování…

Velký průvodce protokoly TCP/IP a systémem DNS

Velký průvodce protokoly TCP/IP a systémem DNS

Alena Kabelová, Libor Dostálek: Velký průvodce protokoly TCP/IP a systémem DNS

Tato literatura je doporučována jako základní literatura pro studium počítačových sítí na VŠ. Kniha popisuje principy fungování počítačových sítí a detailně se zabývá jednotlivými protokoly. V knize se pracuje i s programem Wireshark, který umí zachytávat jednotlivé pakety. Na konci kapitol jsou závěrečná cvičení.

pokračování…

Jak si vyrobit vlastní jogurt

Na výrobu vlastního jogurtu používám jogurtovač. Do 1 litru plnotučného mléka rozmíchám celý malý bílý neslazený jogurt activia o hmotnosti 120 g. Mléko nezahřívám. Jogurtovou směs naleju do skleniček jogurtovače, skleničky zašroubuji a zapnu na 5 h. Osvědčilo se mi jogurty zapínat v 17 h večer a vypnout je pak ve 22 h před spaním. Pro automatické vypnutí je vhodný časovač. Jogurty poté nechám v místnosti v teple i přes noc. Ráno kolem 7 až 8 h jsou jogurty pěkně hotové. Vezmu je a dám do ledničky a většinou jeden hned sním. Před konzumací obsah jogurtu lehce promíchám. Chutnají skvěle, většinou lépe než originální activia. Při tomto postupu nejsou ani moc ani málo udělané.

Nette - stránkování s Visual Paginatorem

Komponenta Visual Paginator

Pro stránkování v projektu postaveném na frameworku Nette lze využít již hotovou komponentu Visual Paginator od Davida Grudla.

Začlenění komponenty

Pro začlenění komponenty lze využít návod pro psaní komponent a příklad Fifteen, ve kterém je komponenta FifteenControl umístěna v adresáři

Fifteen / app / components /

a v příslušném prezenteru je pak metoda na vytvoření komponenty. Po nakopírování Visual Paginatoru do obdobné složky ve verzi Nette 2.2.1 komponenta zprovoznit jde.

pokračování…

Články na této stránce: